« میانه‌حال | Main | Cosa mi piace di Amore »

چند چهره

در مورد مسائل عقیدتی سیاسی آقای شصت‌چی هزار چهره همه نوشتند، ولی فکر کنم یک بخش این سریال در این شلوغی چندان به چشم نیامد؛
تیتراژ این سریال با بقیه کارهای گروه مدیری فرق داشت؛ در این کار، پرتره‌های سیاه وسفید همه عوامل فیلم با اسم و رسم و سمت آدم‌ها در برش کوتاه، نشان داده می‌شد. لازم نبود در مورد اسم عوامل فکر کنی و حدس بزنی چه شکلی می‌توانند باشد!

1000chehre
طرح تیتراژ از خود مدیری است

کمتر کسی حواسش به دوربین است و همه در حال و هوای خودشان رو به قاضی روی صندلی‌های دادگاه نشسته‌اند؛ با نوعی دلهره و نگرانی!

از این روش مهران مدیری خوشم می‌آید؛ اینکه به همه عوامل کارهایش (به هر دلیل ) به نوعی حالی می‌دهد؛ از تدارکات گرفته تا عوامل نرم‌افزاری و فنی.

خیلی از شخصیت‌ و تیپ‌های بامزه کارهایش هم از همین عوامل پشت صحنه پیدا شده‌اند؛ رفتگر پاورچین که مدام عیدی می‌خواهد، گدای ثابت مکزیکی یا شاعر شب‌های برره که بعد از هر بیت، می‌پرسد: خوب بید؟

mard-e-hezarchehreh

Comments (4)

منم از تیتراژش خوشم اومد ولی چون دستی بر آتش دارم کلی به خاطر سانسورهاش حرص خوردم
مطلبی هم در همین مورد نوشتم

راست می گی! تیتراژش هم جالب بود.

به ویژگی خوبی در کار مدیری اشاره کردی ولی از یک جهت دیگر اگر نگاه کنیم برخی اوقات این حال دادن ها به افت کار منجر شده و حتی به چسباندن زورکی برخی سکانس ها برای این که فلان رفیق پشت صحنه دیده شود مثلا در برره کسی که نقش "ببری خان" را در چند قسمت بیمزه کار می کرد و مدیر تولید برنامه بود. مثلا تناسب بهاره رهنما با نقشی که در همین سریال اخیر داشت چقدر بود؟ دخترش آن وسط چه ربطی داشت؟ شایان احدی فر (گرگین) چه دخلی داشت و امثالهم. به یکی از عیوب مدیری به نظرم اشاره کردی نه محاسن بی شمارش.

هر وقت عکس روی جلدmy blueberry nights رو میبینم ، دلم میخواد این رو بگم:

به سراغ من اگر می آیید/ اینگونه بیایید!

Post a comment

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

فهرست

نوشته قبلی میانه‌حال

نوشته بعدی Cosa mi piace di Amore

صفحه اول | بایگانی