« شَک | Main | یکی بود؛ یکی نبود »

فقط یک کلیک

بعضی از تیم‌ها برای هم ساخته شده‌اند؛ بازیگر/ کارگردان‌هایی که تاریخچه همکاری با هم را دارند و در کارشان موفق بوده‌اند؛ مثل ران هوارد و تام هنکس یا رابرت دنیرو و اسکورسیزی این مفهوم جفت‌وجوری همکاری را نشان داده‌اند.

سال ٢٠٠٨ بعضی از این تیم‌های جدید شکل گرفتند که نامزد دریافت جایزه اسکار هم شده‌اند؛ مثل کیت وینسلت و همسرش سام مندس کارگردان فیلم " Revelotionary Road" که به اسم "جاده دگرگونی" هم ترجمه شده (هرچند این اسم خیابانی است که زوج جوان با دو فرزندشان در آن زندگی می‌کنند)

SamandKate
کیت وینسلت و همسرش سام مندس؛ یکی ازعکس‌های مجموعه لبوویتز درباره زوج‌های سینمایی

شان پن و کارگردانش گاس فان سنت در فیلم " میلک" و همینطور جان پاتریک شانلی و مریل استریپ در فیلم " شَک" یا میکی رورک و دارن آرنوفسکی بازیگر و کارگردان فیلم " کشتی‌گیر".

عکاس آمریکایی معروف آنی لبوویتز، که قدرت و شرایط خاصی دارد برای پروژه‌های بزرگ و ارتباط برقرارکردن با سوژه‌ها، معمولا نخستین کسی است که موضوع خاصی را در عکاسی شروع می‌کند و بعد از او مد می‌شود.

این عکاس پرتره پروژه عکاسی از زوج‌هایی را شروع کرد که به شکل حسی و عملی تیم مناسب و قوی فیلمسازی را ساخته‌اند و برای اسکار امسال نامزد شده‌اند.

خانم لبوویتز، نخستین کسی بود که عکاسی از زن حامله برهنه را با چاپ تصویر دمی مور(بازیگر) روی جلد مجله ونتی فی‌یر در سال ١٩٩١ مرسوم کرد. عکسی که او از جان‌ لنون عریان که دور همسرش یوکو حلقه زده، برای جلد رولینگ استون گرفت، هم یکی از کارهای معروفش هست.

مجموعه عکس جدید لبوویتز درباره ده زوج سینمایی که ممکن است اسکار امسال را بسازند، در مجله ونتی فی‌یر منتشر شده.

فهرست

نوشته قبلی شَک

نوشته بعدی یکی بود؛ یکی نبود

صفحه اول | بایگانی