« هامون | Main | یک عوضی جذاب »

بعضی ها واقعا داغشو دوست دارند

"هر چیزی را که فکر میکنید درباره این زن می دانید،فراموش کنید"این جمله الیاکازان است که اول کتاب مرلین مونرو؛افسون گر،آمده.
این کتاب را اف ایکس فی نی، گردآوری کرده و با وجود عکس های فراوان وباکیفیت از مونرو در فیلم ها و پشت صحنه ها،بخش هایی از زندگی مونرو را هم در برگرفته.

monreo-taschen

شاید دلیلی که این کتاب را می خرید،این باشد،درکنار عکس های کمتر دیده شده این زن،نقل قول ها یا اتفاق هایی را بخوانید که دیگران درباره او گفته و روایت کرده اند.
اما وقتی دقیق نگاه می کنید،می بینید نویسنده با زیرکی در کنار صحبت کارگردان ها درباره زیبایی و فریبندگی مونرو نقل قول های مرلین را هم آورده که از دیدگاه و منطق مردها در مورد خودش چندان خوشحال نیست :


مونرو جایی که حسابی از دست کارگردان ها شاکی بوده و دنبال نقشی متفاوت می گشته،گفته:"وقتی نقش زن احمقی را بازی می کنم و در آن باید سوال احمقانه هم بپرسم و همه چیزم به حماقت آن نقش بیاید،از من انتظار دارند،هوش و زیرکی را نمایش دهم؛این یعنی بازیگری؟"

po_monroe

کنار عکسی نوشته شده:وای...او در یک تخت دو نفره ،تنها خوابیده!
و آن طرف تر نقل قول مونرو آمده:"وقتی می گویم می خواهم به عنوان یک هنرپیشه واقعی رشد کنم،به هیکلم نگاه می کنند و پوزخند می زنند.وقتی می گویم می خواهم زوایای مختلف بازیگری را در سینما بشناسم و درجا نرنم،به من میخنندند.آنها مرا در کارم جدی نمی گیرند."

،مرلین مونرو در صفحات آخر این کتاب در کنار عکس معروفی که دامنش را باد می زند،گفته:"من یک زن بازنده ام.مردها زیادی از من انتظار دارند؛به خاطر تصویری که از من ساخته شده و خودم هم در ساخت آن کمک کرده ام؛من سمبلی از تنها چیزی هستم که مردان از آن استقبال می کنند.هالیوود جایی است که هزاران دلار به دختری می دهدتا طبق انتظارها ،نمابش داده شود،هزاران دلار برای یک بوسه و پنجاه سنت برای روح آن دختر.."

Comments (7)

سوده .:. ماهی تشنه:

این کتاب رو دو هفته پیش خریدم
واقعاً با نوشته هات موافق هستم

علیرضا:

ممنونم که مارلین را این گونه با سخنان خودش بدون هیچ صحبت اضافه ای به نقد می گذاریذ مارلین به نظر من واقعا در یک کلام به قول التونجان شمعی در باد بود و حیف دنیا دیر او را شناخت روحش شاد یادش زنده باد

emran:

قشنگ بود. فقط يك پيشنهاد دارم داستان كوتاه زني كه ساعت6مي امد از گابريل گارسيا مارگز رو بخونين.مربوط به همين نوشته ست

نیما:

بازم خوبه خودش اعتراف کرد که خودش هم نقش داشت در ایجاد تصویری که از خودش درست کرده

Anonymous:

az wbelogetoon khosham amde.
az in ke khanande kam darid motoasefam.
baz ham be inja sar khaham zad.
mamadreza.


خب اینا یعنی...اعتراف به استفاده ابزاری؟ سواستفاده؟

man nemidunam chera hichvaght azash khosham naymade

Post a comment

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

فهرست

نوشته قبلی هامون

نوشته بعدی یک عوضی جذاب

صفحه اول | بایگانی