« روزگاری که نباید مادر شد | Main | لورکا و مادرید »

روزهای گرم ونیزی با شیک‌پوشان سینمایی

جشنواره فیلم ونیز تمام شد. دلم می‌خواست از این جشنواره و مهمان‌هایش، قبلا بنویسم. دوست داشتم از حاشیه‌ها و مصاحبه‌های ریز و درشت وعبور و مرور از آب و کانال و جشن‌های بامزه و عجیبی که کنار این جشنواره برگزار می‌شد، بگویم..که دیر شد و به اختتامیه شب قبل هم نرسیدم!

عجالتا چند عکس ای پی و خبرگزاری فرانسه را می‌گذارم که واکنش و رفتار سلیبریتی‌ها را با عشاق، تماشاگران و و طرفداران جان‌برکف ببینیم و از عذاب وجدان "ننوشتن و نگفتن" راحت شوم.

charliz

چارلیز( یا شارلیز) ترون بازیگراهل آفریقای جنوبی برای اکران فیلم "در دره خدا" به ونیز آمد. ولی یکی از تنها کسانی‌ست که هر روز در محل برگزاری فستیوال حاضر بود و معمولا با خبرنگاران درباره جنگ عراق و دلایلش برای بیرون آمدن سربازان آمریکایی از این کشور، توضیح می‌داد.

Georgwondering

جرج کلونی که هرجا باشد جمعیت طرفدارانش را با خود همراه می‌کند... عکس‌العمل‌هایش در مقابل عکاسان و جیغ‌های تماشاگران پشت نرده‌ها، حرکاتی‌ست که باعث می‌شود چندین نفر غش کنند!
آمدن جرج به جشنواره ونیز به خاطر فیلم "مایکل کلیتون" بود.

Georgewhatels

این جمله وات الز؟ همان جمله معروفی‌ست که جرج کلونی برای تبلیغ نسپرسو می‌گوید و سر زبان‌ها افتاده. تبلیغی که باعث شد خبرنگاری در حاشیه فستیوال ونیز دلیلش را از کلونی بپرسد و اعتراض کند که چرا باید برای شرکت نستله تبلیغ کند؟ کلونی هم با اخم و بی‌حوصلگی در نشست خبری گفت:" داری مرا اذیت می‌کنی. خودت هم دنبال جوابش بگرد."

SPKELEE

اسپایک لی کارگردان سیاه‌پوست و موفق آمریکایی که فیلم جدیدش در ایتالیا فیلمبرداری خواهد شد به سربازان سیاه‌پوست آمریکایی در جنگ جهانی دوم می‌پردازد. او هروقت فرصتی پیدا کند حتما از پایمال شدن حقوق سیاهان در هالیوود گله می‌کند.

AlexCoxandJaclynJonet

الکس کاکس و ژاکلین بنت کارگردان و بازیگر بریتانیایی و شیرین‌کاری ... آنها برای فیلم "جست‌وجو کنندگان 2.0" آمدند که یک عکس با حالت عادی کسی از آنها نگرفت! یعنی نمی شد گرفت.

BrianPalma

برایان دی‌پالما با فیلم " پنهان‌کاری" به ونیز آمد تا ملت آمریکا بدانند هنوز آمریکایی‌هایی هستند که می‌خواهند توی دهان دولت خودشان بزنند به خاطر جنگ عراق. دی‌پالما می‌گفت: می‌دانم از همین حالا فیلمم در آمریکا بایکوت شده!

watchers

نمای سینما پالاس محل برگزاری جشنواره که یک دیوارش با توپ و انفجار و آجرهای ریخته تزئین شده و دیوار دیگرش ورودی ژیگولانس آدم حسابی‌هاست.

Comments (3)

salam
khaste nabashin
estefade kardam
mamnoon

وای ..
حتما" کلی خوش گذشته.
حیف کم تر وقت دارم که سینما رو دنبال کنم
وگرنه همیشه از علاقه مندی هام بوده.

جالب بود...من يه بار از بالاترين اومدم...يه بار طريق لينك هام...جالبه كه كسي نظر نداده...

Post a comment

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)