« مدونا؛ قهرمان نوجوانی ما | Main | من راه خانه ام را گم کرده ام آقایان! »

رویای خانواده ساده و کم درآمد آمریکایی

اگر از تنهایی خسته اید،ازرفتن به خیابان های این روزها وحشت دارید،ازمفهوم خانواده سردرگم،یا ازپیدانکردن یک فیلم سرگرم کننده که به شعورتان توهین نکند،بی حوصله،پیشنهاد دیدن Little miss sunshine را روی هوا بزنید.

Little-Miss-Sunshine

اگر در مود فیلم دیدن هم نباشید،هفت دقیقه اول فیلم سر ذوق می آوردتان، مدام کلنجار می روید برای پیشگویی آخر فیلم؛ بعد از میز شام ،وقتی مشخص شد ،خانواده پرمشکل قرار است برای رساندن اولیو(دخترک جذاب فیلم)به کالیفرنیا برای حضور در مسابقه لیتل میس سانشاین،حرکت کنند،حدس می زنید آخرفیلم را می دانید.
وقتی می فهمید هزینه پرواز برایشان سنگین است و ترجیح می دهند با فولکس داغون راه بیفتند،فکر می کنید؛آها! یک فیلم جاده ای معمولی با پند و اندرز آدم شدن قهرمان ها ته سفر.

وقتی ماشین وسط جاده خراب می شود،فکر می کنید که خب! به مراسم نمی رسند دیگر.
وقتی پدربزرگ می میرد،پیش بینی می کنید،دیگر زمان برگشتن است و شکست دخترک در همه رویاهایش.
زمانی که اولیو با آن همه سادگی روی صحنه می رود و بین دختر کان بزک شده و باسمه ای در کمال سادگی می درخشد،یقین پیدا می کنید،که او می برد و چشم همه را در می آورد که با این بی پیرایگی هم می توان زیبا بود.

و وقتی او همه سادگی و زیبایی کودکانه اش را با استریپ تیز روی صحنه نابودمی کند،شوک نهایی بر شما وارد می شود.

اینجاست که می فهمید،برای نشان دادن خانواده خوشبخت،لازم نیست همه به هدف هایشان برسند تا لقمه کارگردان را قورت دهید.نیازی ندارد جوان خلبان شود و پدرو مادر پشیمان از بحث های احمقانه.لزومی ندارد دخترک کاپ زیبایی را در دست بگیرد و بین خطوط تیتراژ لبخند بزند.

یک فیلم در کمال سادگی،بدون حرکات پیچیده دوربین و بدون کارگردانی سختگیرانه و نامنسجم،آنقدر خوش ساخت از کار در می آید که مفهوم واقعی "حال بردن"را رو می کند.
اگر دلیلی داشته باشید که از این فیلم خوشتان نیاید،سادگی و قصه سرراست آن است.شاید دیدن "بابل " یا" دختران رویایی" را با همه سروصدا و تکنیک های سینمایی،به چنین آرامشی ترجیح دهید.شاید دلیلی هم که این فیلم در اسکار مظلوم ماند،همین باشد.

برای همین اول ببینید،حوصله دیدن فیلمی درباره خانواده بدون زورچبانی مفاهیم مربوط به استحکام و گوش کردن به حرف بچه و رویای خانواده را تحقق دادن،دارید،یا نه...بعد از فیلم لذت ببرید.

Comments (12)

arash:

ino kamelan movafegham

پدرام:

سلام. گمانم به آدرس ايميل قديمي ام فرستادي . در اين آدرس جي ميل ايميلي نداشتم ازت . تازه ايميل تبريك عيد هم فرستادم كه برگشت خورد. در ضمن ما كوچكتر از آنيم كه ايميلي بگيريم از دوستي عزيز و پاسخ ندهيم
‬خواهر
;)

سلام! من زياد شما را نمي شناسم. تا به حال هم نديده امتان. اما چند شب پيش خواب ديدم وسط يك ساختمان خيلي بزرگ يك تخت(برانكارد) را مي بردند. اسم كسي كه روي تخت خوابيده بود آزاده عصاران بود! به هر حال اميدوارم هميشه سالم و سرحال باشيد. چون ايميل تان را پيدا نكردم، اين جا برايتان پيغام گذاشتم. مؤفق باشيد. خدانگهدار.

............
آزاده:خودم نگران خودم شدم !؟

فرصت كرديد مطلب"احياي امنيت اخلاقي در دولت اصولگرا" ر بخونيد .در ادامه مطالب قبلي كه راجع به حجاب نوشتيد به دردتون مي خوره.

سلام آزاده جان

تو كه تموم فيلم رو تعريف كردي ديگه ديدنش هيچ هيجاني نداره !!

ضمنا اين ها بهانه بود براي اينكه سلامي كنم و ابراز دلتنگي براي جمع هاي دوستانه مان
........
آزاده:یاد شب نشینی ها به خیر ! جواب ایمیل نمی گیریم از شما برادر !!؟

ali:

ba salam

vebat bray afrad biliaghat khobe ein chie neveshti to veblogat
be ma ham sar bezan basheeeeeee

ٍعماد:

به پیشنهاد شما، همین دیشب فیلم رو دیدم، خیلی با مزه بود فیلم

elham:

من هم از اين فيلم خيلی خوشم اومد. انقدر كه سر خراب شدن ماشين و رقص اليو خنديدم تمام طول فيلم برات كه به نظرم بی اندازه وقيح بود نخنديدم. اين يهوديها هر مزخرفی بسازند به به و چه چه ميشنوند.

cache:

پوف! خدا رحم کرد دیده بودم فیلم رو. رحمی خانم عصاران٬ بالای این پست‌ها یه
Spoiler Warning
بذارین :)
و بله٬ معرکه بود. دلم برای دعواهای مادر و پدرم تنگ شد.

salam, manam in film ro didam va be nazaram chizaii ke neveshti kamelan dorost miyad :)

شدیدا موافقتم با اختلاف کمی بعد از دیپارتد البته به نظرم بهترین فیلم اسکار امسال بود .

ندا:

دو سه جا کاندیدا شد و جایزه بهترین فیلمنامه رو گرفت که به نظرم در همین حد حق اش بود. انتظار نداری که بهترین کارگردانی رو می دادند به این فیلم؟

Post a comment

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)